Szklane drzwi wyglądają elegancko i estetycznie. Jako pierwsze zwracają uwagę po wejściu do mieszkania czy biura. Jest to świetne rozwiązanie, gdy chcesz zmienić styl wnętrza albo je doświetlić. Bez wątpienia ten element ma nie tylko funkcję praktyczną, ale i dekoracyjną. Możesz się jednak zastanawiać, czy w każdym pomieszczeniu sprawdzą się równie dobrze?

Drzwi ze szkła — eleganckie dopełnienie wnętrza

Wybierając drzwi musisz pamiętać o tym, że to jeden z elementów, który będzie miał wpływ na ogólną stylizację wnętrza. Szkło to materiał elegancki, czysty i estetyczny. Może być też uniwersalny, ponieważ z powodzeniem znajdziesz drzwi szklane w Warszawie w oprawie metalowej albo i drewnianej. W jakiej aranżacji będą one wyglądać najlepiej?

Idealnie dopełnią wnętrze industrialne, loftowe czy open space w biurze. Także w punktach usługowych, możesz za nimi ukryć zaplecze czy wydzielone biuro i zachować profesjonalny wygląd tego miejsca. Jednak świetnie będą wyglądać też w mieszkaniu, które jest urządzone prosto i tradycyjnie. Wtedy będą dodatkowym elementem dekoracyjnym, który podniesie poziom elegancji tego miejsca.

W jakich pomieszczeniach sprawdzą się drzwi ze szkła?

Tego typu drzwi sprawdzają się zarówno w miejscach publicznych, w firmowych biurach, jak i w domowych zaciszach. Zawsze warto je wstawić do pomieszczeń, które nie są dobrze naświetlone lub w celu doświetlenia światłem wpadającym przez drzwi ciemnego korytarza. Wybierając szklane drzwi zapewniasz sobie ogromny wybór modeli, które będą pasować do łazienki, ale i kuchni.

Drzwi wykonane ze szkła najlepiej sprawdzą się jako drzwi wewnętrzne, choć produkowane są również drzwi zewnętrzne, które najczęściej wstawiane są na taras czy balkon. Warto je wstawić do niewielkich lub ciemnych pomieszczeń, jak garderoba czy schowek. Ich zaletą jest odporność na wilgoć i parę wodą, więc dobrze sprawdzą się jako drzwi do łazienki. Sprawdzą się w pokoju dziennym, w biurze, ale i jako drzwi do sypialni czy pokoju dla dziecka. Z kolei przesuwane drzwi ze szkła będą świetnie ukrywać garderobę w przedpokoju lub w sypialni.

Pamiętaj, że do pomieszczeń, w których chcesz zachować więcej prywatności, możesz wybrać drzwi ze szkła satynowego, które przepuszcza światło, ale zamazuje to, co mieści się za drzwiami. Do salonu czy gabinetu możesz z kolei wybrać model z przejrzystego szkła, który w elegancki sposób odgrodzi pomieszczenie od pozostałej części domu.