Szklane zabudowy są praktyczne i eleganckie, sprawdzą się dobrze zarówno w domach prywatnych, jak i w budynkach użytku publicznego. Nie bez powodu szkło jest coraz częściej wybieranym rozwiązaniem w budownictwie. Gdzie konkretnie się sprawdzi i dlaczego warto je wybrać?

Szklane zabudowy w domach prywatnych

Zabudowy ze szkła idealnie pasują przede wszystkim do domów urządzanych w stylu nowoczesnym i industrialnym, jednak elementy szklane będą współgrać z aranżacją każdego wnętrza. Mogą stanowić element wystroju mniej przestronnego domu czy mieszkania, ponieważ optycznie powiększają dostępną przestrzeń i rozświetlają ją. 

Najczęściej montujemy je przy schodach, ponieważ nie tylko dobrze się prezentują, ale i zapewniają bezpieczeństwo wszystkim domownikom. Równie dobrze sprawdzą się jednak w łazienkach, np. jako kabiny prysznicowe czy oddzielając toaletę od reszty pomieszczenia. Jeśli posiadamy spory salon również możemy wydzielić jego część elegancką zabudową ze szkła, aby tym samym stworzyć kącik na domową biblioteczkę czy zabawki dziecięce. 

Szklana zabudowa prezentuje się estetycznie także na zewnątrz. Można zastosować ją jako zabezpieczenie balkonu czy tarasu.

Szklane zabudowy w firmach i budynkach publicznych

Szkło bardzo dobrze sprawdzi się w biurowcach, sklepach, domach handlowych czy na każdej innej przestrzeni użytkowej. Przede wszystkim, dzięki szklanym zabudowom można stworzyć zamknięte przestrzenie przy jednoczesnym zachowaniu przestronności i dobrego dostępu do światła. To ważne w przypadku małej ilości okien. 

To bardzo często wybierane rozwiązanie ze względu na walory wizualne. Nic dziwnego – estetyczna i nowoczesna struktura szkła podnosi atrakcyjność miejsca i czyni je znacznie bardziej stylowym. Ma to duże znaczenie, gdy do firmy czy placówki zapraszani są inni przedsiębiorcy lub klienci, z którymi chcemy podjąć współpracę. 

Najczęściej szklane zabudowy mają zastosowanie jako zewnętrzne ściany lub element oddzielający poszczególne stanowiska. Sprawdzą się w sklepach, salonach samochodowych, gabinetach kosmetycznych czy biurowcach. Wszędzie tam, gdzie w elegancki sposób chcemy utrzymać optycznie dużą przestrzeń.