Szklane drzwi Warszawa, bez wątpienia często stanowią idealne dopełnienie wystroju wnętrza. Posiadają wiele zalet, między innymi wpuszczają więcej światła do pomieszczenia, co jest bardzo istotne gdy w pokoju nie ma okien, szklane drzwi ponadto optycznie powiększą przestrzeń. Mają naprawdę wiele zalet, ale jednak dużo osób nadal nie decyduje się na takie rozwiązanie, głównie ze względu na ryzyko niebezpiecznych sytuacji. 

Zanim przystąpimy do zakupu, powinniśmy zorientować się z jakiego dokładnie szkła zostały wykonane, a następnie wybrać najlepszą dla siebie opcję. Musimy wiedzieć, że szkło wykorzystywane do produkcji drzwi, jest o wiele bardziej trwałe niż zwykłe.

Najczęściej wybierane są drzwi z hartowanego oraz laminowanego szkła. Gdy zdarzy się wypadek, drzwi z takich szkieł rozbijają się na drobne ale nie ostre kawałki. Jeśli nadal nie jesteśmy przekonani w kwestii bezpieczeństwa takich drzwi, warto zapoznać się ze sposobami, w jaki można je oznaczyć aby nie stwarzać ryzyka ich zbicia.

W jaki sposób oznaczyć szklane drzwi, tym samym zagwarantować bezpieczeństwo?

Klasyczne szklane drzwi wykonane z przeźroczystego szkła, mogą czasami doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji na przykład poprzez wpadnięcie na nie. Jak właściwie temu zapobiec i czy jest to możliwe?

Postaw na barwione szkło

Najprostsze rozwiązanie to wybór drzwi, zrobionych z barwionego szkła. Decydując się na taki właśnie wybór, mamy bardzo szeroki wybór. Drzwi mogą być albo jednokolorowe albo wielobarwne. Najczęściej wybór pada na drzwi w kolorze grafitowym, które bez wątpienia dodają wnętrzom eleganckiego charakteru. 

Wyjątkowe wzory na drzwiach

Co gdyby tak połączyć przyjemne z pożytecznym? Grawer na drzwiach sprawi, że będzie to nie tylko przyjemne dla oka ale również w skuteczny sposób pomoże odznaczyć drzwi. Najczęściej, na matowych drzwiach umieszcza się błyszczące wzory. Każdy, może znaleźć coś co będzie mu odpowiadało:

  • okręgi,
  • różne figury geometryczne,
  • różnorodne kształty,
  • kwadraty czy fale.

Szklane drzwi z efektem szronu

Efekt szronu na drzwiach, nie tylko sprawi że będą one widoczne ale również zapewnią nam większą prywatność. Możemy też umieścić na nich jakiś wzór, wszystko zależy od tego, czego właściwie oczekujemy. Niestety, trzeba przyznać że nie należy to do najtańszych opcji, ale warto jest inwestować w coś, co w pełni spełni nasze wyobrażenia oraz oczekiwania.

Szklane drzwi, będą idealnym dopełnieniem wielu nowoczesnych wnętrz, ale tak naprawdę świetnie odnajdą się w każdym wnętrzu. Posiadają naprawdę szereg zalet, a wbrew temu co myślą niektórzy, są w pełni bezpieczne.